Head riided armsatele

Head riided armsatele

Ukrainas, Umani linnas elab üks perekond. Mees Anatoli, naine Vitalina ja nende kuue aastane poeg Tarass Mees töötas ülikoolis õpetajana ja õpetas inglise keelt, naine algkoolis õpetajana ja psüholoogina. 

Tunnen neid juba kümme aastat. See perekond on meid palju aidanud. 

2013 aastal, kui ma esimest korda Ukrainasse reisisin siis kohtusime selle perekonnaga kohalikus koguduses. Kümne aasta jooksul olen palju kordi reisinud Ukrainasse ja Umani linna külastades on nemad meid aidanud majutusega ja nad on olnud need inimesed kes on meid kokku viinud inimeste ja organisatsioonidega, kes abi vajasid. 

Nad on lihtsad, aga väga siirad ja abivalmis inimesed. 

Kui sel aastal algas Ukrainas taas sõda, siis muutus enamus ukrainlaste elud väga keeruliseks. Inimesed kaotasid kodud, töökohad ja sissetulekud. Nende kodu jäi alles, aga mehe töökoht ülikoolis kaotati ära. Samuti ei saa naine pidevalt koolis töötada. Sagedaste õhu häirete tõttu on koolitöö pidevalt häiritud. Palk mida ta koolist saab hilineb kaks kuni kolm kuud. Arved, aga on vaja igakuiselt maksta ja samuti iga päev süüa. 

Ma pole seda perekonda kuulnud kunagi hädaldavat või teistelt abi paluvat. Nad üritavad ise kuidagi hakkama saada. Nad otsivad pidevalt uusi lahendusi. Naine on hakanud õhtuti ja nädalavahetustel torte ja kooke küpsetama ja mees müüb need turul. 

Umbes nädal aega tagasi tuli mul see perekond meelde ja ma küsisin et kuidas neil läheb ja kas neil oleks mingit abi vaja. Algul nad vastasid, et kõik on hästi, aga mõne aja pärast naine avas oma südame ja palus, et kas me saaksime nende lapsele osta riided ja jalanõud ja koolitarbed.

Nende kuue aastane poeg on tuleval sügisel minemas kooli ja tal on vaja riideid, jalanõusid ja koolitarbeid, aga nad ei jõua neid osta. Küsisin et mida neil endal oleks vaja. Naisele on vaja pikka talvemantlit, võimalusel sulejopet ja pikki musti talvesaapaid. Toad kus nad elavad on külmad ja toas tuleb olla soojade riietega ja samuti magada riietega. Mehele on vaja kuluvaid, dressipükse ja botaseid.

Samuti on see perekond alustanud koduõppega. Nende väikesesse korterisse tulevad lapsed et kooli töödes järeleaitamise tundides abi saada. Nende unistus on leida eraldi ruumid, et alustada väikese erakooliga.

Hea inimene ja armas sõber, kui see lugu sind kuidagi puudutas ja sul on võimalus neid aidata, siis palun toeta meid rahaliselt ja me ostame neile need asjad ja saadame need neile Ukrainasse.

MTÜ Hea Isa 
LHV pank 
EE297700771006977822 
Swift LHVBEE22