Merle leivakoda

Merle leivakoda

Hea kaasteelineTahan julgustada / kutsuda Teid kaasa aitama ühes väga tänuväärses ettevõtmises, mis on käsitsi leiva küpsetamine oma kodus, Elva linnas.

 Merle Niiluse koduhoovis on ehitamise järgus, armsa projektiga LEIVAKODA, mille ehituseks on kasutatud enamjaolt taaskasutus ehitusmaterjale! Pisikesse leivakotta ehitatakse omanäoline puuküttega ahi, mis peaks kütma kogu tarekese mõnusalt soojaks ja milles plaanitakse küpsetada maitsvat käsitööleiba.

Ahjukivid on toodud Elva kiriku hoovist. Lisaks “erimõõdulised” aknad ja vana koolimaja spordisaalist “ära visatud” väärikad põrandalauad. 

See, kuidas leivakoda siiani kerkis, vääriks juba tillukese motivatsiooni raamatu kirjutamist neile, kes on mõlgutanud mõtteid, kuidas teenida oma andega kogukonda.

Leivakoda on mõeldud selleks, et aidata ja teenida Elva kogukonna inimesi.Julgen siinkohal tuua esile Merle väsimatut armastust, hoolivust ja empaatiat täis südant ning hinge, mis samas on ka väga habras ja õrn, kuid ometi alati edasiliikuv ning loov tegutseja! 

Ei möödu päevagi, kui keegi Merle uksele koputab ja temalt abi palub.Merle süda ja hing on loodud selleks, et aidata kõiki abivajajaid hea sõnaga, murede ära kuulamisega, lahenduste leidmisega. 

Merle ei tee inimestel vahet, abi saavad nii rikas, kui ka vaene. See kellel südamel suur mure, kui ka see kes vajab tükikest leiba.

Leivakoja valmimiseks on puudu vaid pisut võis siis natukene rohkem kui pisut. Palun aita valmistada see Leivakoda lõpuni, et Merle saaks temale üle jõu käiva ehitustöö lõpetada ja maitsvat leiba küpsetama hakata.

Kogume raha elektritarvete, sise – ja välisviimistlus materjalide, katusematerjali, vee – ja kanalisatsiooni materjali, ukse, akna ostmiseks. Plaanime leivakoja valmis ehitada koos väikese terrassiga, kus me saaksime teiega sooja leiba ja tassikest teed nautida.

Leiva küpsetamiseks ärkab Merle igal hommikul kell viis või veelgi varem. Täna ta veel küpsetab leivad oma tillukeses köögis. Merle käsitööleiba ka tatraleiba tellitakse postiga Tallinna ning mujale Eesti piirkonda. 

Merle pühendumine, and ning tahe vajab väga MEIE ühist  abi ja toetust! Viimastel kuudel oleme kõik aidanud palju Ukrainat ja ukrainlasi, kuid meie väikeses Eesti riigis, pisikeses Elva linnas, elab üksi, kahte last kasvatav ema, kes vajab hetkel väga meie abi. Aitame koos!

Võimalusel palun toeta Merle Niiluse projekti rahaliselt läbi meie mtü. Mtü Hea Isa on tulumaksu soodustuste saajate nimekirjas.

MTÜ Hea Isa 
LHV Pank
EE297700771006977822