Supiköök

Supiköök

Soe supp puudust kannatavate inimestele

Olen teinud heategevuse projekte üle kahekümne aasta. Viljandis, oma kodulinnas ei olnud ma midagi teinud, aga soov oli ka selles linnas midagi teha. Esmane mida inimene vajab on toit. Olen külastanud paljusid peresid, siis selgub et paljudes peredes ei tehta sooja süüa. Minu mõte oli teha supiköök, et puudust kannatavad inimesed võiks tulla kodust välja ja saada sooja suppi.

Supi teeksin ma ise kodus valmis, aga kust saada ruumid, et inimesed saaksid seda sooja suppi sööma tulla. Ruumide osas tuli vastu Viljandi Pauluse kirik. 2018 aasta sügisest hakkasime sooja suppi ja leiba pakkuma Pauluse kiriku talvekiriku ruumides. Katsime sinna lauad ja tegime reklaami, et inimesed saaksid sinna tasuta suppi sööma tulla. Inimesed tulidki. Tulid kodutud, üksikud pensionärid ja ka tavalised töö inimesed. Uks oli lahti kõigile. Mitmed inimesed võtsid supi ka purkide ja termostega kaasa.

Peale supi söömise oli see ka koht, kus inimene sai rääkida oma muredest ja meil olid abis hingehoidjad kirikust, kes inimesed ära kuulasid ja nende eest palvetasid ja vajadusel ka neid linna sotsiaaltöötajate juurde suunasid. Regulaarselt käis söömas 30 – 50 inimest. Kui tuli koroona siis pidime supiköögi tööga tänavale kolima. Kinnises ruumis ei saanud me enam suppi pakkuda. Nüüd on meil abilised ja supp viiakse hädalisele tasuta koju ja jagatakse ka suurest termosest tänaval.

Kui sinul on südames supiköögi projekti toetada võid annetada alljärgnevale pangaarvele. Oleme tänulikud igale toetajale.

MTÜ Hea Isa
LHV Pank
EE297700771006977822
Märksõna: Supiköök