Külalislahke Gruusia

Külalislahke Gruusia

Aprillikuu keskel käisime väikese tiimiga Gruusias.

Marek Jallai oli selle sõidu eesvedaja ja korraldaja, et teha ettevalmistusi suvekuudel uute meeskondade minekuks, et aidata kohalikku rahvast ja korraldada suvelaagreid lastele ja noortele. Samuti oli meiega kaasas suure ja armastava südamega Argo Laul.

Külastasime nelja linna Navazari, Tbilisi, Rustavi, Kutaisi ja teenisime kolme linna koguduses. Kõige rohkem on sellel maal nelipühikogudusi, need on elavad kogudused. Navazari linnas on 70 liikmeline nelipühi kogudus, mille pastoriks on pastor Temuri. Ta on mees keda tunneb kogu Navazari linn. Miks? Ta aitab igat inimest, nii vaest, kui ka jõukat. Vaestel inimestel ei ole autot, aga kui keegi jääb öösel haigeks ja vajab arstiabi, siis helistatakse Temurile ja palutakse, et tema aitaks haiget arsti juurde viia.

Ta on mees kes sõidab oma vana maasturiga mägedesse, et seal vaeseid toita ja neile evangeeliumi kuulutada ja seda juba 25 aastat. Olime Navazari linnas kolm päeva, kuulutasime evangeeliumi, palvetasime haigete eest, toitsime vaeseid.Rääkisin neile oma supiköögi kogemusest ja kuidas me üks ühele supiköögis inimestele evangeeliumi kuulutasime ja palvetasime seotud inimeste eest ja kuidas 80 % inimestest vabaks said ja oma elud Jeesusele andsid. Nüüd nad plaanivad ka oma koguduse juurde supikööki teha ja samal viisil inimesi teenida. Neil on vaja köök ehitada ja sisustada ja selleks on neil vaja 2500 eurot. Tahan neid toetada ja leida see raha, et siis selle köögi kaudu inimesi Jumala juurde juhtida.

Igas koguduses rääkisime lühidalt enda teekonda koos Jumalaga. Mina rääkisin alati viimasena ja tegin üleskutse et võime inimeste eest kohapeal palvetada, nende kodusid külastada. Ja nii oli meil iga päev teenistused inimeste kodudes. Nägime ka palju imesid.

Usun et Gruusia vajab jätkuvalt Jumala Sõna, nagu iga teine maa. Pastor Neemo Raasikul on evangeelne draamaetendus “Taeva väravad ja põrgu leegid”, mitmes eri keeles, samuti gruusia keeles.

Pidasime Neemoga läbirääkimisi ja plaanime viia etenduse Gruusiasse juba sellel suvel! Draamaetenduse kaudu tahame kuulutada evangeeliumi just mittekristlastele et võimalikult palju inimesi Jeesuse juurde juhtida ja haigete eest palvetada. 

Minu reisi eesmärk on lisaks draamaetendusele luua kontakte ja ehitada üles võrgustik et viia humanitaarabi puudust kannatavatele peredele. Gruusia on vaene maa, Pensionär saab pensioni 130 eurot/kuus, keskmine palk on 450 eurot/kuus. Tegelik palk on 200 eurot, aga tööd ikkagi ei ole. Liha kilo on 6 eurot. Kohalik rahvas ei suuda osta liha, seda süüakse väga vähe. Põhiliselt süüakse iseküpsetatud saia ja kastmeid. Inimesed käivad lihtsalt riides ja on väga saledad, kohati luu ja nahk. Supiköögist oleks rahvale suur abi. 

Reis on plaanitud 10-21 juuli. 

Näen, et Jumal on mulle Gruusiasse uksed avanud ja ma otsustan käia seda teekonda koos Jeesusega, kuulutada evangeeliumi, palvetada haigete eest, toita ja riietada vaeseid. Sest selleks me oleme kutsutud. Minu üleskutse on palvetada ühiselt selle reisi eest ja võimalusel toetada meie tegemisi finantsiliselt. 

MTÜ Hea Isa 
LHV pank 
EE297700771006977822 
Swift LHVBEE22