Kingime valgust Ukrainale

Kingime valgust Ukrainale

Oleme loodud maailma valguseks, olemaks armastavad kui teised vihkavad. Kuid see ei ole mõeldud mitte ainult vaimses mõttes. Meid on ka kutsutus kandmaks üksteise koormaid, aitama praktiliselt. Oleme kõik mingil viisil kursis sellega mis toimub Ukrainas. See on kohutav. Me ei pea lihtsalt lootusetult pealtvaatama kuidas teised inimesed kannatavad, me saame neid aidata.

Meie Ukraina kaastöölised, kes põhiliselt Kiievi linnas elavad paluvad meilt abi. Kiievis ei ole nüüd elektrit. Vahest on ja vahest ei ole. Vahest ei ole elektrit 60 tundi, vahest 9 tundi. Samuti ei ole korterites kütet ja kraanist ei tule vett. Süüa saab teha gaasipliidiga, gaasi veel on.

Korrusmajades liftid ei sõida.

Selleks et teisi inimesi aidata ja teenida selleks peab endal kõht täis olema, soojad riided seljas olema ja töö tegemiseks vaja elektrit. Elekter selleks et saaks telefoni teel helistada ja arvutiga töötada. Kui tihti elektrit ei ole, siis selleks on vaja elektrienergiat salvestada.

Ukraina poodides on veel paljusid toiduaineid müügil, kuid nende hinnad on väga kõrged. Küünlaid ja elektrilisi asju enam poodides ei ole, kõik on ära ostetud.

Meie head sõbrad, kristlased õed ja vennad vajavad järgmiseid asju:

  1. Lihakonservid (loom, siga, kana)
  2. Kuivsupid (nuudlisupid)
  3. Pikad küünlad (värvilised küünlad toovad pisutki rõõmu ja annavad lootust, Jyskis kõige odavamad)
  4. Termopesu (meestele ja naistele XL ja XXL suurused; spordipoed, matkapoed, 25 – 50 eurot)
  5. Akupangad– https://akujaamad.ee/toode/bluetti-eb3a-kaasaskantav-akujaam/ (300 euri tk)
  6. Led laaditavad lambid – https://www.bauhof.ee/et/p/633819/laetav-toolamp-magnetiga-dp-led-dp7126 (Bauhof 12- 17 eurot)
  7. Led pealambid – https://tamrex.eu/ee/et/543-fenix-hl15-pealamp.html (Tamrexi poes, 35 eurot)
  8. Matkalambid – https://tamrex.eu/ee/et/802-fenix-cl26r-matkalamp.html (Tamrexi poes, 69 eurot)
  9. Soojad magamiskotid (spordipoed)

Palun osta need ja saada need meile või saada meile raha, et saaksime need asjad osta ja neile viia.

Plaanime alustada sõitu Ukrainasse 17 detsember, kui varem saame raha kokku ja asjad ostetud, siis alustame sõitu varem

MTÜ Hea Isa 
LHV Pank
EE297700771006977822
Swift kood LHVBEE22

Seiklus Ukrainasse

Jõudsime Kiievisse. Siin väike projekti-kokkuvõtte

Novembri lõpus tuli meile kiri Kiievist ühest organisatsioonist kellega me tihti koostööd teeme. Nad küsisid kas me saaksime neid aidata toiduga, pealampide, taskulampide, termostega, sooja pesuga, küünaldega, magamiskottidega, akupankade ja akujaamadega. Kiievis ei ole tihti elektrit ja keeruline on ilma elektrita tööd teha. Gaasi neil on. Gaasipliidiga saab süüa teha ja sama pliidiga köetakse ka tube. Radiaatori küttesüsteem ei toimi ja inimesed magavad riietega. Poodides on söök müügis, aga kõik on läinud väga kalliks. Nad palusid, et kas me saaks neile kõige lihtsamat toitu saata, lihakonserve ja pakisuppe. Nende meeskonnas on 18 liiget. Hakkasime asju ostma, panime kokku selle mis meil oli ja mis annetuste kaudu selle projekti jaoks laekunud oli. Mõned inimesed ostsid ka ise neid asju mis me vajasime ja tõid kohale. Siinhulgas suured tänud Viljandi ja Tartu elu sõna kogudustele!

Plaanisin ise koos ühe vene keelt kõneleva mehe, Artjomiga, Ukrainasse sõita et need asjad Ukrainasse, Kiievisse viia. Pidime minema Artjomi autoga. Nädal aega enne Ukrainasse sõitu läks Artjomi auto katki. Hakkasin palvetama uue lahenduse pärast. Mõne minuti pärast kuulsin Jumala häält ja sõnum oli et Jumal ei jäta häbisse. Hakkasin välja kõnelema, et meil on lahendus ja Jumal ei jäta häbisse. Siis Jumala vaim kõnetas mind, et peaksime minu bussiga sõitma. Mul on kaks kaubikut. Üks on 30 aastat vana ja teine 4 aastat. Kaks päeva enne meie väljasõitu Ukrainasse lakkas töötamast meie nelja aastase bussi soojendusmootor. Uut soojendusmootorit ei olnud kohe kuskilt võtta ja pidime otsima järgmist lahendust.  Mõtlesime et läheme minu abikaasa Jeepiga ja paneme järelkäru taha. Järgmine päev avastasime, et Jeepi paak lekkib. Jäi siis veel kolmas variant, minu 30 aastat vana VW transporter. See oli töökorras ja sellega saab sõita. Kuna meil on Eestis palju Jumalariigi töö kohustusi, toidame iga nädal sadu inimesi ja meie mõlemad autod läksid katki, siis ei saanud mina Ukrainasse minna. 

Kuna mina ei saanud minna, siis valmistasime ette kõik vajalikud auto dokumendid, et minu paariline Artjom saaks minna. Oli tarvis ka Ukraina tolli jaoks teha valmis dokument.

Eestist Kiievisse on 1700 kilomeetrit ja seda annab ikkagi mõni päev üksinda sõita. Peale starti, järgmise päeva õhtul kell 19 oli Artjom Ukraina piiril. Artjom oli sõitnud 900 kilomeetrit. Ukrainas on selline seadus, et õhtul kella 22.00 kuni hommikul kella 6.00 on komandanditund, keegi ei tohi sõita ega jala liikuda. Kui sa ei ole kella 22.00ks sihtkohta jõudnud, pead autos ööbima, isegi kui on talv ja külm. Ise vaata kuidas hakkama saad. Artjom oli siis piiripunktis ja näitas ette tolli jaoks ettevalmistatud dokumendid. 

Tollitöötajad palusid kastid avada ja hakkasid vaatama mis kastide sees on. See tähendas kogu bussi tühjendamist. Nad ütlesid, et kastides on erinevad asjad läbisegi. Näiteks akupatareid ja pealambid, küpsised ja konservid. Olin Artjomiga telefoni teel pidevalt ühenduses. Nad tahtsid, et Artjom hakkaks assju sorteerima ja iga kasti peale kirjutama mis kastis on. See aga tähendab suurt tööd, pimedas, külmas, lageda taeva all. Mulle tundus see kui kiusamine. Me saadame Euroopast Ukraina inimestele tasuta abi ja nemad hakkavad kiusama. Mulle selline suhtumine ei sobinud. Hakkasin palvetama, meil oli vaja kiiresti head lahendust, et Artjom ei peaks jääma komandandi tunni ajaks piiripunkti. 

Mulle meenus, et mõned aastad tagasi, kui ma ühel Ukraina reisil olin, siis viis Jumal mind kokku ühe inimesega, kes ei olnud kristlane ja tal olid lähedased suhted Ukraina valitsuses. Sellel mehel oli mingi tervise ja pere probleem, palvetasin tema eest, Jumala vaim andis selle mehe jaoks teadmise sõna ja ma kuulutasin talle evangeeliumi ja ta sai oma asjad korda. See mees ütles, et kui ma kunagi mingit abi vajaksid Ukraina valitsuselt, siis pöörduksin tema poole. Nüüd ma vajasin seda abi. Helistasin sellele Ukraina mehele ja ütlesin et meie Eesti mees on autoga Ukraina piiripunktis ja me vajame sekkumist ehk abi. Minult küsiti mis piiripunktis mees on? Ma ei teadnud vastata, aga andsin Artjomi telefoni numbri. Keegi Ukraina valitsusest helistas siis Artjomile ja palus telefoni ulatada tollitöötajale. Telefoni kaudu anti tollitöötajale korraldus Artjomi edasisõitu mitte takistada. Nii ka läks. Ta laadis kõik kastid bussi ja sõitis piiripunktist Kiievi suunal, kell sai kohe 22. 

Tänu Jumala sekkumisele! Artjom pidi aga sellegipoolest bussi esiistmel ööbima, kuid suur kastide sorteerimine jäi ära ja varahommikul jätkas ta sõitu Kiievi suunal. Sama päeva õhtul oli ta juba Kiievis ja sai kõik asjad inimestele üle anda. Artjom jääb veel mõneks nädalaks Ukrainasse, et kohalikku kogudust aidata ja kaasa teenida. Tänu Jumalale, et saime kõik üheskoos meie usukaaslasi Kiievis aidata. Aitäh kõigile!